ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2964369
*
nr 296 4369
Spegel
+Konsoll med Marmorskiva Nyrokoko H.240
Utrop:
3.500 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 08:31:35
1
3.500 kr
26/1 10:39:36
2
3.100 kr
26/1 10:39:55
2
3.200 kr
26/1 10:40:14
2
3.500 kr
26/1 10:46:42
2
4.000 kr
26/1 13:55:28
1
4.000 kr
26/1 13:55:53
1
4.100 kr
26/1 14:06:54
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 296 4369
Spegel
+Konsoll med Marmorskiva Nyrokoko H.240
Utrop: | 3.500 kr |
---|---|
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 08:31:35 | 1 | 3.500 kr |
26/1 10:39:36 | 2 | 3.100 kr |
26/1 10:39:55 | 2 | 3.200 kr |
26/1 10:40:14 | 2 | 3.500 kr |
26/1 10:46:42 | 2 | 4.000 kr |
26/1 13:55:28 | 1 | 4.000 kr |
26/1 13:55:53 | 1 | 4.100 kr |
26/1 14:06:54 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23